Szkoły przyszpitalne

2017.05.30 Bajkowóz w Szkole Przyszpitalnej
 
30 maja 2017 r. dzięki wspaniałym ludziom i Fundacji ,,Serdecznk” nasz Ośrodek otrzymał dwa piękne Bajkowozy.  Nasi wychowankowie zachwyceni biblioteczką na kółkach odkrywali niesamowite zakamarki oraz całe mnóstwo niespodzianek skrywanych w szufladkach naszego bajkowego pojazdu. Dzieci nie mogły się już doczekać kolejnego spotkania z Bajkowozem, dlatego 13 czerwca pani Bożena zaprosiła wychowanków do spaceru po  świecie bajki. Po przekroczeniu czarodziejskiej bramy przenieśliśmy się do innego świata i razem z IGNATKIEM przeżywaliśmy jego przygody i szukaliśmy dla 
niego przyjaciela. Rozmawialiśmy sobie o uczuciach i emocjach, które towarzyszyły Ignatkowi ale czasem towarzyszą i nam samym, próbowaliśmy nazwać te emocje. Ubogaceni w nowe doświadczenia, niestety musieliśmy wrócić z zaczarowanego świata, ale już czekamy na kolejne po wakacjach spotkanie z naszą niezwykłą biblioteczką.

2017.06.05 Bajkowóz w Szkole Przyszpitalnej

 
Dnia 30.05.2017r. przyjechał Bajkowóz do Szkoły Przyszpitalnej na Oddział Psychiatryczny dla Dzieci i Młodzieży przy SOSW im. K. Mańki w Lublińcu. Bajkowóz w całej swojej okazałości został przedstawiony uczniom, nauczycielom, wychowawcom oraz personelowi medycznemu. Młodzież i dzieci z dużym zainteresowaniem oglądała co kryje w sobie Bajkowóz. Dzieci i młodzież z oddziału chętnie podejmowali działania angażując się w tematykę zajęć, który to był częścią przedstawienia teatralnego pt. „Zagubiony czas”. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem.